Domů » Zahrada » Připravujeme se na grilování

Připravujeme se na grilování

Bře 5, 2018
Publikoval:
174 přečtení

Velice se těším na léto. A myslím, že podobně je na tom drtivá většina Čechů. Netěšíme se na léto pouze pro to, že je to čas dovolených, ale také proto, že s létem je spojena řada volnočasových aktivit. A jednou z našich nejoblíbenějších letních aktivit je grilování. Ano, jsme národem, který grilování miluje. A upřímně, posezení s přáteli na zahradě při grilování se jen máloco vyrovná. Vždyť co může být lepšího než kulinářský zážitek spojený se skvělou zábavou s přáteli nebo rodinou?

Většina lidí, kteří vlastní zahradu, nějaký ten gril má. Standardně grily rozdělujeme na grily na dřevěné uhlí, grily elektrické a plynové grily. Na našem trhu se můžeme setkat s obrovským množstvím grilů, které se liší především svým provedením a také kvalitou. Pokud chcete, aby pro vás bylo grilování zábavou a aby byly grilované pokrmy skutečně vynikající, je nezbytné si pořídit kvalitní gril. Pokud si takový gril pořídíte, můžete se těšit nejen na výborné grilované steaky nebo jiná masa, ale zjistíte, že existuje také grilovaná zelenina, ovoce, ryby a jiné lahůdky.

Ale pojďme se společně blíže podívat na výhody a nevýhody jednotlivých druhů grilů. Pokud se zamýšlíte nad tím, který druh grilu je mezi Čechy nejrozšířenější, asi tušíte, že je to gril na dřevěné uhlí. Není se čemu divit. Tyto grily mají velmi malé nároky na údržbu, jsou jednoduché a především levné. Na druhou stranu je potřeba napsat, že mají také velké množství mínusů. Jedním z největších je neustálá nutnost pořizování si dalšího a dalšího dřevěného uhlí. Při samotném grilování vzniká velké množství nepříjemného zápachu, dýmu a také odpadu. Grilování na tomto druhu grilu je pracné a je potřeba grilovaný pokrm neustále hlídat. Možnosti grilování jsou navíc poměrně omezené.

Naproti tomu takové elektrické grily nabízejí nepoměrně větší možnosti samotného grilování. Nabízejí také větší komfort pohodlí. Při grilování na elektrických grilech vzniká minimum odpadu a také nás netrápí zápach a dým, jako je tomu u grilů na dřevěné uhlí. Přesto se i u elektrického grilu setkáme s některými nedostatky, z nichž největší je nutnost neustálého přívodu elektrické energie. To je značně nepraktické a možná i proto jsou elektrické grily málo rozšířené.

Posledním druhem grilů jsou grily plynové. Plynové grily se mezi lidmi stávají čím dál oblíběnějšími. Je to dáno především širokými možnostmi, které nabízejí a také značným komfortem. Konstrukce moderních plynových grilů nám umožňuje jejich široké využití. Plynový gril nám umožňuje jak grilování, tak pečení. Navíc je u některých kvalitních plynových grilů možnost regulace teploty a díky tomuto faktu není problémem grilovat v jedné chvíli několik různých druhů potravin, kupříkladu maso, ryby a zeleninu nebo připravovat třeba takové pokrmy jako je kuře na paprice.

Rovněž u plynových grilů se nemusíme obávat nadměrného odpadu, dýmu nebo zápachu.

Tak co? Už se také nemůžete dočkat až si s přáteli něco ugrilujete?

Foto: Brian Chu – Vlastní dílo, CC BY 2.5, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=991571


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *