Domů » Inspirace » Domov jako nový

Domov jako nový

Čvc 9, 2018
Publikoval:
524 přečtení

Zařizujete si poprvé vlastní domácnost nebo plánujete kompletní rekonstrukci stávajícího bydlení? Pak víte, že orientovat se v sortimentu nábytku není úplně jednoduché. Jak na to?

Jak se vyznat v materiálu

Bez ohledu na to, jestli potřebujete jídelní stůl nebo skříň, platí většinou základní poučka: Co je až podezřele levné, nebývá to nejkvalitnější. Někde se totiž ušetřit muselo a na materiálu, a tedy i celkové životnosti, bude nevyhnutelně úspora znát.

Primárně bychom se tak měli orientovat podle materiálu. Typicky se setkáte u nábytku se třemi zkratkami, pakliže se je naučíte rozklíčovat, budete mít výběr mnohem snazší.

Tou první je MDF, což jsou desky vyráběné bez užití lepidel. Jde tedy o ryze přírodní materiál. S laminovanou dřevotřískou neboli LTD se potkáte velmi často, neboť jde o velmi variabilní materiál. Poslední MTD alias dřevotříska patří do kategorie toho nejobyčejnějšího, co je na trhu dostupné a dovoluje produkci velmi levného nábytku.

Jakýmsi mezistupněm je dýha, což je tenká vrstva masivu, která se lepí na dřevotřísku. Takovýto materiál vykazuje vyšší odolnost a tvarovou stálost. A cena je pochopitelně stále o poznání příznivější právě oproti masivu.

Vyberte si správně

Analogicky stejná zásada platí u všech kusů nábytku. Levné sedací soupravy budou mít vnitřní konstrukci pravděpodobně z měkkého dřeva, což znamená i nižší výdrž. Vhodnější je z hlediska životnosti dřevo tvrdé nebo kov. Je-li naopak ale vašim cílem pořízení levnějšího nábytku tzv. „do začátku“ s tím, že postupem času vybavení bytu vyměníte, určitě seženete kousky, které svou designovou úlohu splní na sto procent a rodinný rozpočet nijak dramaticky nezatíží.

Pomoci s hledáním vám může MegaHaus – katalog nábytku. Obsahuje tisíce položek od nábytku do obývacího pokoje po vybavení zahrady. Prohledávat jednotlivé položky lze velmi snadno díky přehlednému systému filtrování. Výsledky vyhledávání lze následně třídit podle ceny. A užitečné rady, tipy i aktuální novinky ze světa interiérového designu najdete na blogu.

Foto: pixabay.com


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *