Domů » Inspirace » Domov jako nový

Domov jako nový

Čvc 9, 2018
Publikoval:
465 přečtení

Zařizujete si poprvé vlastní domácnost nebo plánujete kompletní rekonstrukci stávajícího bydlení? Pak víte, že orientovat se v sortimentu nábytku není úplně jednoduché. Jak na to?

Jak se vyznat v materiálu

Bez ohledu na to, jestli potřebujete jídelní stůl nebo skříň, platí většinou základní poučka: Co je až podezřele levné, nebývá to nejkvalitnější. Někde se totiž ušetřit muselo a na materiálu, a tedy i celkové životnosti, bude nevyhnutelně úspora znát.

Primárně bychom se tak měli orientovat podle materiálu. Typicky se setkáte u nábytku se třemi zkratkami, pakliže se je naučíte rozklíčovat, budete mít výběr mnohem snazší.

Tou první je MDF, což jsou desky vyráběné bez užití lepidel. Jde tedy o ryze přírodní materiál. S laminovanou dřevotřískou neboli LTD se potkáte velmi často, neboť jde o velmi variabilní materiál. Poslední MTD alias dřevotříska patří do kategorie toho nejobyčejnějšího, co je na trhu dostupné a dovoluje produkci velmi levného nábytku.

Jakýmsi mezistupněm je dýha, což je tenká vrstva masivu, která se lepí na dřevotřísku. Takovýto materiál vykazuje vyšší odolnost a tvarovou stálost. A cena je pochopitelně stále o poznání příznivější právě oproti masivu.

Vyberte si správně

Analogicky stejná zásada platí u všech kusů nábytku. Levné sedací soupravy budou mít vnitřní konstrukci pravděpodobně z měkkého dřeva, což znamená i nižší výdrž. Vhodnější je z hlediska životnosti dřevo tvrdé nebo kov. Je-li naopak ale vašim cílem pořízení levnějšího nábytku tzv. „do začátku“ s tím, že postupem času vybavení bytu vyměníte, určitě seženete kousky, které svou designovou úlohu splní na sto procent a rodinný rozpočet nijak dramaticky nezatíží.

Pomoci s hledáním vám může MegaHaus – katalog nábytku. Obsahuje tisíce položek od nábytku do obývacího pokoje po vybavení zahrady. Prohledávat jednotlivé položky lze velmi snadno díky přehlednému systému filtrování. Výsledky vyhledávání lze následně třídit podle ceny. A užitečné rady, tipy i aktuální novinky ze světa interiérového designu najdete na blogu.

Foto: pixabay.com


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Jestli se vám článek líbil, podpořte jej...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *