Domů » Ostatní » Jak začít s chovem domácí kočky?
sperkystribrne big 111901

Jak začít s chovem domácí kočky?

Bře 28, 2021
Publikoval:
58 přečtení

Především je nutné si rozmyslet, jaké zvíře budete chtít doma chovat. To je závislé nejen na vašem životním stylu, ale také na tom, kde budete zvíře mít. Například velká psí plemena v malém panelákovém bytě budou trpět a naopak malé mazlivé morče chované na zahradě asi také nebude příliš šťastné. Jistým kompromisem při volbě vhodného domácího zvířete je kočka. Je nenáročná a mazlivá a díky tomu naprosto ideální pro začátečníky v chovu zvířat.

Kde sehnat kočku?

Chcete-li konkrétní plemeno, bude nejsnazší obrátit se přímo na zkušeného chovatele či chovnou stanici. Nemáte-li naopak velké nároky, můžete se poohlédnout v útulcích pro kočky a poskytnout domov nějakému stvoření, které předchozí páníčci opustili. Obrátit se také můžete na inzertní servery, kde především na jaře nabízí spousta chovatelů nechtěná koťátka zcela zdarma.  Jestliže dopředu víte, že budete kočku chovat v bytě, pořiďte si nejlépe rovnou dvě. Kočka ač se to nezdá je tvor poměrně společenský a pokud byste ji doma zavřeli samotnou, mohla by trpět.

Jaké vybavení bude kočka potřebovat?

V první řadě především misku na jídlo a vodu, ale také teplý pelíšek. Jestliže žijete v bytě s balkónem ve vyšším patře, raději jej zabezpečte ochrannou sítí. To je ostatně potřeba i v případě, že doma máte malé dítě. Kočce můžete pořídit také hračky, Kupodivu si s nimi nehrají ráda pouze malá koťata, i dospělou kočku můžete zaujmout například kočičím stromem, který jí pomůže přivyknout novému prostředí. Malé kotě pak ocení různé imitace myšek, míčky, peříčka a podobně. Nezapomeňte ale ani na věc ryze praktickou, kterou je kočičí toaleta. Tu kočce pořiďte i v případě, že jí plánujete dopřát venkovní výběh.

První den v novém bytě

Když si domů přinesete novou kočku, nechte ji nejprve důkladně poznat nové prostředí. Počítejte s tím, že se v něm chvíli může cítit trochu nesvá, a proto na ni nedorážejte a nesnažte se zaujmout její pozornost. Až bude chtít, přijde k vám sama. Ke kočce se nemusíte obávat pořídit další domácí zvířata. Soužití se psem může vyžadovat trpělivost, ale ptáci či malí hlodavci kočce nevadí. Dejte jen pozor, aby e postupem času nezačala považovat za kořist. Minimálně zpočátku je proto chovejte odděleně.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.