Domů » Dům » Jímky jsou stále hojně používané. Proč?

Jímky jsou stále hojně používané. Proč?

Dub 13, 2018
Publikoval:
158 přečtení

Když se mluví o jímkách, tak si v souvislosti s nimi většina lidí představí hlavně menší vesnice a starší doby. To proto, že jde o řešení, které je určeno na jímání odpadní vody. Nejde ale o řešení využívané jenom v minulosti. Oblibu má i v dnešní době. Proč?

Nejenom na odpadní vody

Prvním plusem je rozhodně to, že jímka není spojena jenom s jedním jediným využitím. Je sice pravdou, že odpadní voda je tou nejčastější, ale zároveň je nutné říci, že existují také jímky na dešťovou vodu. Ty jsou dnes velmi populární, jelikož jsou určené právě k jímání a také k ukládání vody, která spadne z nebe. A k čemu ji lze použít?

  • Zalévání zahrady
  • Splachování
  • Mytí vozu nebo okolí domu

Nízká pořizovací cena

Druhým důvodem obliby je rozhodně nízká pořizovací cena. Pokud mluvíme o odpadních vodách, tak se rozhodně jedná o příznivější cenové řešení, než v případě klasických čističek odpadních vod. Pokud se podíváme na využití pro jímání dešťové vody, tak musíme říci, že ani zde nebudete cenově zklamáni. To proto, že na pořízení je možné získat dotaci z programu, který je označovaný jako Dešťovka.

Snadná instalace

Instalace takové jímky je hračkou. V podstatě stačí jenom díra v zemi, do které se následně nejčastěji betonové septiky usadí. Poté už dojde jenom na napojení na odpady ve vaší domácnosti, a vše je hotovo. Není tedy nutné žádné složité úpravy, nebo projekty. Podobné je to i v případě, kdy má daná nádrž sloužit právě pro dešťovou vodu.

Jedinou negativní drobností může být nutnost vyvážení. Když však budete sledovat, kolik odpadní vody v průměru vytvoří vaše domácnost, lze si tuto službu objednat v pravidelných termínech. Díky tomu nebude nutné vývozy jímky také žádným komplikovaným způsobem řešit. Přijede firma, odčerpá vaši plnou jímku a poté zase odjede. To vše třeba jenom za několik desítek minut.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *