Domů » Zahrada » Kvalitní plachty na bazén a také na zahradní altánek jsou dokonalé řešení
plachty 6

Kvalitní plachty na bazén a také na zahradní altánek jsou dokonalé řešení

Led 26, 2021
Publikoval:
89 přečtení

Nádherné slunečné a teplé počasí doslova láká k vodě. Mnozí ale mají také na zahradě vlastní bazén, což je výhoda a mají své soukromí. Je třeba ale si uvědomit, že i bazén nebo dokonce zahradní altán či pergola potřebuje údržbu, která bude pro majitele jistě přínosná. Asi nikdo totiž netouží po tom, každé ráno se starat o čistotu vody v bazénu.Tady pomůže správný ochranný kryt.

Bazénová plachta je spolehlivé řešení

Ve většině případů jsou takové zahradní bazény chráněny pevným pojezdovým krytem, ten je vyroben například z polykarbonátu, ale je těžký, dražší a manipulace také není zrovna jednoduchá. Východiskem z takové situace může být ochranná bazénová plachta, která má jistě své výhody, které každého investora zajímají nejvíce.

Výhody

Bazénové plachty jsou vyrobeny z pevného a trvanlivého materiálu, takže vydrží poměrně dlouhou dobu, která je odhadována až na 15 let. Tyto plachty plní především ochrannou funkci, takže pokud se majitel nechce zdržovat čištěním vody v bazénu, je plachta vhodné řešení. Dále je třeba zmínit i to, že cena je poměrně nízká a to zejména ve srovnání s pevným krytem. Také manipulace je jednoduchá a plachty jsou většinou bzúdržbové. Pokud by se ovšem nějak znečistila, postačí jen proud tekoucí vody třeba ze zahradní hadice a pak postačí už jen sluneční paprsky, aby plachty dobře proschla. Pokud ale majitel chce ještě lepší komfot, může si pořídit speciální naviják na plachtu, který může být na ruční pohon nebo na elektřinu.

Plachta solární, bezpečnostní, zimní

Také se na trhu objevily plachty, které mají jinou funkci, než jen ochrannou. Je to zejména solární plachta, která je vyrobena ze speciálního materiálu. Vzduchové bublinky v podstatě fungují jako malé lupy a přitahují sluneční paprsky, které se dostanou až na dno a tím se voda v bazénu o nějaký ten stupeň zvýší. Bezepečnostní plachty jsou vyztuženy třeba ocelovými lanky nebo jinými výztužemi a jsou také pevnější. Mají zabránit nechtěnému pádu do bazénu. Zimní plachty jsou také velice pevné a odolné, ale jsou vyrobeny ze zcela jiného materiálu, protože ten musí dobře odolávat zimním mrazivým teplotám.

A co zahradní pergoly

I tady lze použít kvalitní a pevnou plachtu, která vydrží dlouho, ale především nápor větru a deště. Pergoly nebo altánky jsou vlastně otevřená místa pro odpočinek, ale vzhledem k tomu, že se občas může například při letním grilování, že se obloha zatáhne a začne hodně pršet, rodina se nemusí schovávat v domě, ale může použít boční zakrytování v podobě pevné plachty. Ta může být navíc tónovaná a zabraňuje i slunečním paprskům, aby tak trochu znepříjemňovaly odpolední odpočinek v pergole.

Spolehlivá firma

Hlavním bodem při zřizování takové ochrany je samozřejmě domluva se specialisty, kteří se přímo specializují na takové plachty. Na trhu služeb může člověk najít mnoho takových firem a tak je jen na něm, pro jaou se rozhodne. Každopádně je potřeba vše dobře zkonzultovat a není žádný problém obstarat i plachtu pro atypický tvar bazénu nebo nestandardní tvar pergoly.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.