Domů » Ostatní » Chraňte si svůj majetek

Chraňte si svůj majetek

Čvc 21, 2019
Publikoval:
208 přečtení

Pojištění majetku je důležitým aspektem pro váš klid v každodenním životě. Pojištění vás ochrání před rizikem požáru, povodní či bouře. V rámci pojistky se můžete zajistit i proti zloději, vandalismu nebo třeba prasklému odpadu u sousedů. Pozornost byste měli věnovat rozdílu mezi pojištění nemovitosti, které se vztahuje k nemovitosti jako celku (dveře, okna, stopy, stěny…) a pojištění domácnosti, které pokrývá věcné škody z poškození a odcizení věcí ve vlastnictví obyvatel domácnosti.

Druhy pojištění

Majetek si můžete nechat pojistit proti poškození nebo zničení věci živelní událostí, proti škodám, které byly zapříčiněny krádeží, vloupáním či loupežným přepadením. Pojistit se můžete i v rámci technických rizik jako je pojištění elektroniky či strojů. Dále máte možnost využít havarijní a zemědělské pojištění nebo pojištění zásilek.

Cena majetku

Při pojištění majetku máte možnost se v pojistné smlouvě dohodnout na ceně, ze které se bude v případě poskytování pojistného plnění vycházet. Cena pojištění se také odvíjí od pojistných podmínek přiložených ke smlouvě. Není-li však v pojistné smlouvě nebo podmínkách dohodnuta, pak se dle zákona pojišťuje pouze na obvyklou cenu, které majetek dosahuje v době, kdy se určuje jeho hodnota.

Problém podpojištění

K podpojištění dochází, jestliže je majetek pojištěn na částku nižší, než je jeho skutečná hodnota. Tato událost vzniká vlivem několika důvodů. V první řadě je to snahou o snížení poplatků za pojištění, které ale představuje nižší pojistku a následně nižší placení pojistného.

Další příčinou může být nedostatečné ocenění pojišťovaného majetku nebo neoznámení pojišťovně navýšení aktuální hodnoty domácnosti např. rekonstrukcí. Ke zjištění ceny vašeho majetku může využít kalkulačku majetkového pojištění online.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.