Domů » Stavba a rekonstrukce » Podlahové krytiny – parkety

Podlahové krytiny – parkety

Říj 13, 2017
Publikoval:
447 přečtení

Jestliže se pouštíte do stavby nového domu, případně rekonstrukce domu či bytu staršího a součástí těchto prací je také pokládka nové podlahy, jistě již máte dopředu dobře promyšleno, jaký typ podlahy zvolit.

V dnešní době je na trhu k dostání velké množství nejrůznějších podlahových krytin z rozmanitých materiálů. Je proto vždy dobré, když na úplném počátku zvážíte několik základních věcí. V první řadě je potřeba si uvědomit k čemu vlastně místnosti, do kterých zamýšlíme položit novou podlahovou krytinu, budou sloužit. Jaká bude její vytíženost a co od ní očekáváme. Musíme si dobře uvědomit, jaké může mít konkrétní krytina nároky na údržbu a v neposlední řadě také musíme zvážit životnost dané podlahové krytiny. Jak již bylo řečeno existuje mnoho různých druhů podlahových krytin, od koberců, přes krytiny z PVC, korku, laminátu a plovoucí podlahy až po parkety.

Ano, parkety se opět začínají využívat v hojné míře. Velké množství lidí si totiž čím dál více uvědomuje fakt, že parkety jsou jedním z nejvíce efektivních řešení. Parkety mají velmi dlouhou životnost. Samozřejmě záleží na kvalitě dřeva, ovšem pokud se rozhodnete pro parkety vyrobené ze dřeva kvalitního, bude životnost takových parket takřka neomezená. Moderní parkety jsou vyráběny sofistikovanými postupy, které jsou v kombinaci s kvalitními materiály a vhodnou pokládkou jistotou, že parkety nebudou praskat a nadměrně vysychat, jako jsme se tím mohli setkat u starších pokládek parket.

Ale nemusíte zoufat právě ani v případě, kdy doma máte starší parkety, u kterých se některý z podobných neduhů vyskytuje. Starší parkety je poměrně jednoduché dát opět do pořádku. Mnohdy stačí parkety přebrousit. Broušení parket je v dnešní době jedním z nejjednodušších a zároveň nejefektivnějších způsobů, jak staré parkety zbavit škrábanců, nerovností a nečistot.

Jestliže však nejste zásadním způsobem spokojeni se vzhledem vašich parket, určitě je vhodným řešením celková renovace parket. Díky takové renovaci budou vaše parkety vypadat opravdu skvěle a vy nemusíte zbytečně utrácet finance za nákup nové podlahové krytiny. Renovace parket je záležitostí, kterou provádějí specializované firmy. Taková firma vám v několika krocích, jako je například vybroušení, tmelení a lakování dá vaše parkety do takového stavu, že budou vypadat opravdu jako nové.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *