Domů » Interiér » Zvažujeme nákup varné desky

Zvažujeme nákup varné desky

Led 2, 2018
Publikoval:
135 přečtení

Kuchyň je v dnešní době součástí prakticky každého standardně zařízeného domova. To, jak je kuchyně zařízena a uspořádána, se nemalou měrou podílí na celkovém vzhledu našeho bytu nebo domu.

Ovšem dokonalý vzhled není zdaleka vše, co od naší kuchyně očekáváme. Velký důraz klademe především na její praktičnost a funkčnost. Na tyto dvě věci má zásadní vliv obzvláště zařízení kuchyně. Myslím tím různé doplňky a především spotřebiče, kterými je konkrétní kuchyně vybavena. V dnešní době není problém zařídit si kuchyni nejrůznějšími moderními věcmi, které nejen, že dobře vypadají, ale především nám také ulehčí a urychlí práci.

Jednou z takových věcí jsou varné desky. Velké množství lidí si myslí, že termín varná deska označuje jeden typ těchto zařízení. Varné desky se však dále dělí. Podívejme se společně na některé druhy varných desek blíže.

Velmi oblíbené jsou především plynové varné desky . Tyto varné desky se dodávají standardně se čtyřmi až pěti hořáky, které jsou uzpůsobeny k tomu, abyste co nejrychleji dosáhli potřebné intenzity ohřevu. Velkou výhodou těchto varných desek je velmi snadná a účinná regulace teploty.

Pokud patříte k těm kuchařům, kteří jsou netrpěliví, určitě vás zaujmou sklokeramické varné desky. U těchto varných desek se varné plochy velice rychle zahřívají. U modelů s halogenovou zónou dokonce získáte téměř okamžitou intenzitu ohřevu, kterou pro přípravu konkrétních pokrmů potřebujete. Jednou z dalších výhod sklokeramických desek je jejich snadná údržba.

U některých varných desek se také můžeme setkat s indukčním ohřevem. Indukční varné desky jsou vlastně sklokeramické varné desky, u kterých funguje ohřev na principu, kdy se rozehřívá pouze dno speciálního vodivého nádobí. Jakmile takovou nádobu sundáte z varné plochy, ohřev se automaticky vypíná. Díky tomu se jedná o varné desky, které jsou velmi bezpečné a také úsporné z energetického hlediska. U tohoto typu varných desek je však nutné používat pouze nádobí s kovovým magnetickým dnem.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *