Domů » Inspirace » 5 tipů, jak zvětšit malý prostor

5 tipů, jak zvětšit malý prostor

Dub 27, 2018
Publikoval:
188 přečtení

Co je malé, to je roztomilé. Alespoň tak se to říká. Z praktického hlediska jistě ale nutně potřebuješ, ale každý prostor tvého domova byl alespoň o 2 m2 větší, že? Bohužel, takhle to funguje jen v tvé fantazii. Naštěstí pro tebe máme 5 tipů, jak tento malý prostor opticky zvětšit!

1) Světlé odstíny

Barvy umí kouzlit, víš to? Pomocí světlých odstínů získáš optický dojem, že je tvůj domov otevřenější, světlejší a opticky větší.

2) Podlaha

Je na tobě jaký typ podlahy zvolíš, jestli máš radši plovoucí podlahu, dlažbu nebo linoleum. Důležité je vybrat podlahu, která bude jednotná a bez výraznějších vzorů. Tip: V posledních letech je stále více oblíbený odstín dub – světle šedá.

3) Vsaď na minimalismus!

Důležitý je také výběr nábytku. Ber v potaz, jak velký je tvůj domov. Tím, že koupíš velkou sedací soupravu prostor v obýváku, nijak nezvětšíš. Naopak bude působit „přeplácaným“ dojmem a prosto ti přijde ještě menší, než ve skutečnosti je.

4) Více světla

Světlo je nepostradatelnou součástí našich životů. Dodává nám energii a dobrou náladu. Pokud tedy nechceš být největší protivka na světě, potřebuješ více světla. Zajímavou dekorací celého domova může být také lustr, který může být doprovázen nástěnnými lampami.

5) Zrcadla

Zrcadlo, zrcadlo, kdo je na světě nejkrásnější? Zrcadlo není jen naším odrazem, zrcadlo už je doplňkem, se kterým se toho dá dokázat mnohem více. Zkus třeba postavit vysoké zrcadlo do rohu pokoje, uvidíš, jak se prostor opticky zvětší, světlo se v něm totiž bude odrážet na všechny strany.

Foto: pixabay.com


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.