Domů » Inspirace » Bydlení s rodiči může fungovat

Bydlení s rodiči může fungovat

Říj 12, 2018
Publikoval:
150 přečtení

Když jsme byli mladší, všichni z nás chtěli to samé – co nejdříve vyletět z hnízda a osamostatnit se. Nechtěli jsme nikoho poslouchat, zpovídat se někomu, kde jsme byli, chtěli jsme být svými pány. Přitom bydlení s rodiči může fungovat, chce to jen dodržovat určitá pravidla.

V jednom bytě více lidí

V případě společného bydlení s rodiči v jednom bytě (doufáme, že ne malém bytě), budete nutně potřebovat svůj vlastní prostor. I když budete mít společnou kuchyň a koupelnu, musíte mít nějaké zázemí, o kterém budete vědět, že je pouze vaše a můžete si tam dělat, co se vám zachce.

Dvougenerační domy

Lepší (a pravděpodobně také nejlepší) variantou společného bydlení s rodiči jsou dvougenerační domy. Jeden pozemek, jedna zahrada, dvě oddělené bytové jednotky a především vlastní sociální zařízení a samostatný vchod. Oproti společnému bydlení v bytě mají jednoznačně obě strany více svobody a méně si navzájem zasahují do života a soukromí.

Respekt a trpělivost

Při troše snahy vám může společné bydlení s rodiči přinést zejména samá pozitiva. Chce to dodržovat respekt k rodičům. Ačkoliv máte jiné názory, jiný vkus na nábytek, jiné priority a každodenní návyky, pořád respektujte své rodiče a i skutečnost, že jsou vychováni v jiné době.

Pro oboustrannou spokojenost je také potřeba, aby rodiče respektovali vás a vaše soukromí. Jako rodiče budou mít neustálé nutkání se o vás starat. Chce to zkrátka pevné nervy. Pokud to zvládnete, nikdy nebudete mít pocit osamění, protože vám rodina bude na blízku.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Jestli se vám článek líbil, podpořte jej...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *