Domů » Ostatní » CNC stroje, to nejsou jen lasery
CNC stroje to nejsou jen lasery

CNC stroje, to nejsou jen lasery

Kvě 29, 2020
Publikoval:
44 přečtení

Moderní CNC stroje toho dokážou opravdu hodně a zvládají neuvěřitelné přesnou práci. Pod pojmem CNC stroj si pak mnoho lidí představí takové zařízení, které využívá laser. Při koupi či prodeji CNC strojů ovšem můžete narazit na nejrůznější podoby CNC laserů, u nichž se používají odlišné metody práce, ale také na zcela odlišná zařízení. Nesporně zajímavou variantou je řezání a opracování s pomocí vody. Pojďme si povědět něco o této metodě v podání společnosti Awac.

Řezání vodním paprskem

Tato společnost se zabývá metodou řezání vodním paprskem v Praze, Plzni, Brně a dalších městech. A jedná se o způsob řezání, který je velmi zajímavý. Stojí za to zmínit některé plusy, tedy zejména eliminaci vznikajících úkosů při 3D řezání, což můžeme považovat za trend současnosti. Řezání vodním paprskem probíhá rychle a zakázky jsou rovněž realizovány v konečném součtu za výhodné ceny.

Kde se uplatňuje řezání vodním paprskem?

Řezání vodním paprskem lze využít v nejrůznějších odvětvích, a to nejen těch průmyslových. Hovoříme kupříkladu o strojírenství, stavebnictví, elektrotechnice, ale také o reklamní oblasti nebo o nejrůznějších prvcích, které se používají při realizaci exteriérů a interiérů. Řezané materiály pak mohou disponovat různými tloušťkami dle požadavků klienta. Společnost Awac se věnuje řezání vodním paprskem v Brně, Plzni a samozřejmě také v Praze, v dvousměnném, ale také třísměnném provozu.

Jak probíhá takové řezání

Jak už napovídá samotný název této metody, k řezání se využívá tlak vodního paprsku, který bychom si mohli klidně srovnat s CNC laserem nebo podobným CNC řezacím strojem. Zdrojem tlaku jsou vysokotlaká čerpadla a celé zařízení je zakončeno řezací hlavou s tryskou. Nemusí se jednat pouze o čistý vodní paprsek, ale při řezání tvrdších materiálů je součástí média také abrazivo.

Společnost Awac nabízí nejen služby související s opracováním s pomocí CNC laserových řezacích strojů a těch vodních, ale rovněž nabízí opravy CNC strojů a servis CNC strojů.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.