Domů » Zahrada » Solární zavlažování je levným a jednoduchým řešením, které udělá radost každému zahrádkáři
solarni filtrace jezirek

Solární zavlažování je levným a jednoduchým řešením, které udělá radost každému zahrádkáři

Led 17, 2020
Publikoval:
450 přečtení

Pěstování vlastní zeleniny opět nabývá na oblibě. Velmi často se lidé nespokojí s tím, co jim nabízejí obchodní řetězce v sortimentu ovoce a zeleniny. Rajské jablko má totiž zcela jinou a mnohem lahodnější chuť, když je vypěstované v domácích podmínkách na zahradě. A fyzická práce je nakonec také pro lidský organismus zdravá. Během ní však často lidé přemýšlejí, jak si ji zjednodušit. Řešením může být i solární zavlažování, vodotrysk nebo filtrace.

Solární zavlažování do zahrady i na balkon

I zahrádkáři potřebují svoji činnost učinit snadnější a také levnější. Například voda z kohoutku patří k poměrně drahým položkám v domácnosti. Přitom rostliny ani stromy bez vody být nemohou. Ideální je proto chytat dešťovou vodu do rezervoárů a pak ji používat na zalévání. Jenže nosit konve s vodou je hodně únavné. Proto byl trh s hobby výrobky rozšířený o solární zavlažování, které lze používat nejen ve sklenících a zahradách, ale všude tam, kde potřebujete zalévat své výpěstky. Tedy klidně i na terase nebo balkoně. Jedná se o kompletní automatický solární zavlažovací systém, jehož součástí je čerpadlo a solární panel a vše je elektronicky řízené.

Solární vodotrysk zpříjemní pobyt na zahradě

Zahrada má poskytovat mimo užitek také chvíle odpočinku. U rodinných domů proto často najdeme zahradní jezírka, která vytvářejí velmi příjemnou a uklidňující atmosféru. Ale možná k dokonalosti ještě něco chybí. Co takhle si pořídit solární vodotrysk? Jedná se o milou drobnůstku, která potěší nejen malé děti. I dospělým totiž udělá radost. Součástí solárního vodotrysku je odolné čerpadlo s elektronickým pohonem a čtyři rozdílné stříkací nástavce. K jeho použití je nutné, aby svítilo slunce, protože energie se neukládá do akumulátoru.

Solární filtrace pro správné fungování zahradního jezírka

Zahradní jezírko poskytuje útočiště ptákům i hmyzu, kteří se v něm mohou občerstvit. Aby dobře fungovalo a voda v něm byla čistá, je nutné zakoupit také filtrování vody. Je to stejné jako u domácího akvária, kde díky filtru je navozena biologická rovnováha. Solární filtrace je pohodlným řešením, kdy se k pohonu motorku používá energie získaná ze slunce.

Čas práce na zahradě se blíží, nezapomeňte se vybavit solárním vodotryskem, filtrací vody nebo zavlažováním.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.