Domů » Zahrada » Dešťová voda a automatické zavlažovací systémy
mojebydleni.info zavlaz nahledovy

Dešťová voda a automatické zavlažovací systémy

Úno 19, 2020
Publikoval:
172 přečtení

Dešťová a užitková voda je vhodná pro její využití v zahradě. Zadržování dešťové vody lze využít pro automatický zavlažovací systém a tím i pro šetření vodou.

Výhody automatického zavlažovacího systému s využitím dešťové a užitkové vody jsou značné. Dešťová voda je přirozeně sesbíraná srážková voda, která nebyla znečištěna jejím použitím. Těsně před dopadem dešťové vody na povrch obsahuje tato voda řadu látek, jako jsou rozpuštěné plyny a látky zachycené průchodem atmosférou. Použitím dešťové vody po filtraci lze získat vysoce kvalitní, měkkou vodu, kterou lze používat i na zalévání květin. Nezanedbatelný je u automatické závlahy ekologický přínos a vysoká úspora za platby na vodu. Pokud chcete pro automatické zavlažování zahrady a trávníku využívat dešťovku, klesne vám spotřeba pitné vody minimálně na polovinu.

Dešťová voda pro systém automatické závlahy

Pro průběžné zachytávání a akumulaci dešťové vody jsou dostupné různě velké a vybavené nádrže. Lze si vybrat samostatné nádrže i kompletní sady s technologicky dokonalou filtrací, čerpací technikou a spolehlivou řídící automatikou. Důležitá je i instalace nádrží nevyžadující betonáž, což následně velmi podstatně snižuje i celkové náklady. Automatické zavlažování se napájí dešťovou vodou sváděnou a zadržovanou nejčastěji z plochy střech. Pak už pouze stačí nainstalovat jednoduchý filtr a ponorné čerpadlo, které bude automaticky vypínat při nízké hladině vody v jímce. Při přeplnění jímky za velkého deště voda automaticky přeteče do trativodu nebo do kanalizace.

Automatický zavlažovací systém pro šetření vodou

Moderní automatické zavlažování trávníku a zahrady se skládá z mnoha komponentů, jako jsou výsuvné postřikovače, elektromagnetické ventily či vodovodní potrubí, které je ukryto pod úrovní terénu. Při automatickém otevření přívodu vody skrze elektromagnetický ventil pomocí ovládací jednotky se automaticky tyto postřikovače vysunou nad terén. Po ukončení závlahy určené části pozemku se opět koncovky zasunou zpět pod povrch do svých pouzder. Ovládací jednotka vám zajistí zcela bezobslužný chod a vy můžete v klidu odpočívat, nebo odjet na dovolenou. Pomocí srážkového a půdního čidla také odstaví v deštivém období systém z provozu. Po vyschnutí půdy zase sepne.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.