Domů » Zahrada » Víte jaký skimmer je vhodný pro vaše jezírko či bazén a jak ho správně zapojit
Oase Biosys skimmer Plus stěnový

Víte jaký skimmer je vhodný pro vaše jezírko či bazén a jak ho správně zapojit

Úno 6, 2020
Publikoval:
427 přečtení

Skimmer, nebo také hladinový sběrač nečistot je zařízení, které má při péči o jezírko velmi důležitou úlohu. Jak z názvu vyplývá, je umístěn na hladině, kde zachycuje drobné nečistoty a špínu. Je to důležité hlavně proto, že mechanické nečistoty, např. listí, větvičky, nebo opadané části vodních rostlin by jinak klesly na dno, kde by se rozkládaly a znečišťovaly vodu. Při výběru vhodného skimmeru je tedy třeba zohlednit specifické podmínky prostředí, kde bude používán, jezírku a jeho ploše.

Druhy skimmerů

Skimmery s čerpadlem

Pro zahradní jezírka s menším objemem vody jsou nejvhodnější skimmery s čerpadlem. Tyto skimmery plavou po hladině a zabudované čerpadlo nasává nečistoty do sběrného koše. Po zaplnění jej vysypeme a opět necháme plavat. Malý výkon není napojen na filtraci, koš je nutné ručně vysypávat.

Skimmery bez motoru

Další možností jsou skimmery bez motoru. Mohou rovněž plavat po hladině, nebo se mohou postavit na okraj jezírka, kde se díky plováku udržují na hladině a sbírají nečistoty. Jsou poháněny externím čerpadlem, se kterým jsou spojeny pomocí hadice. Hadice může být ke skimmeru připojena například PVC fitinkami, nebo hadicovým trnem, který seřízneme na požadovaný průměr. V kombinaci se sacím košem, který je uložen naopak v nejhlubším místě, dochází k velmi účinnému odstraňování nečistot.

Trubkový skimmer

Pro koupací jezírka, nebo jezírka s gravitačním zapojením filtru můžeme zvolit trubkový skimmer. Jezírkovou filtrací je prostupem ve stěně jezírka propojen KG potrubím o průměru 110 mm, díky tomu je to velmi účinný produkt vhodný i pro profesionální použití. Skimmer lze používat i bez sběrného koše.

Stěnový skimmer

Do stěny jezírka můžeme zabudovat stěnový skimmer, který je díky velkému sběrnému koši nenáročný na údržbu. Vhodný pro jezírka s větším znečištěním odolná a pevná konstrukce opticky nenápadný.

Plovoucí skimmer

Pro velká zahradní jezírka až do velikosti 250 m2 můžeme využít vysoce výkonný plovoucí skimmer. Profesionální výrobek z kvalitní nerezové oceli je vybaven vlastním motorem, má flexibilní použití a je nezávislý na poklesu vody. Vhodný pro vodní plochy, kde není stálá výška hladiny integrované výkonné čerpadlo, efektivní cirkulace velký koš na nečistoty

Pozor!

Pro maximální možný výkon jak skimmeru, tak čerpadla, vždy zvolíme maximální možný průměr hadic a potrubí.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.