Domů » Inspirace » Jak opticky oddělit malý byt

Jak opticky oddělit malý byt

Zář 25, 2018
Publikoval:
239 přečtení

Jedna velká místnost o 25 m2 a z ní musíte udělat místnost, ve které bude kuchyň, obývák i ložnice? Jak se to tam má proboha vejít? Naštěstí existují způsoby, které vám jednu místnost opticky oddělí, aniž by ji zmenšily. Víte, jak na to?  

Knihovna, komoda

Ložnici s obývákem můžete oddělit kusem nábytku, který je také praktický a využijete jej i jako úložný prostor. Takovým kouskem je třeba velká bílá knihovna, která je přístupná z obou stran. Díky své „otevřenosti“ vám nebude zmenšovat prostor, čistá bílá vám naopak dodá pocitu většího prostoru a čistoty.

Oddělující závěs

Tímto způsobem se můžete nechat inspirovat v zemích Skandinávie. Tam je tento způsob oddělování místností na denním pořádku.  Čistě bílý závěs či záclonu koupíte za pár korun, a to téměř kdekoliv. Jak moc chcete prostor oddělit je jen a jen na vás. Obecně platí, že čím více záclonu či závěs navrstvíte, tím více bude prostor působit „rozděleným“ dojmem.

Tip: Ponechejte ji dlouhou až na zem, dokonalost je v nedokonalostech, ne?

Barvy jako spolehlivý pomocník

Prostor se dá opticky oddělit i pomocí barev.  Jedna velká místnost rozdělená na dvě – tři menší „místnosti“? Každou takovou „místnost“ dolaďte jednou barvou, která jí bude dominovat. Obývák tak můžete sladit bílou s modrou, ložnici zas obohatit o starorůžovou a kuchyň může být kombinace obojího. Hračka. Co říkáte?


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *