Domů » Zahrada » Kapková závlaha uspoří velké sumy peněz za vodu
Kapénková hadice bez kompenzace tlaku 50m

Kapková závlaha uspoří velké sumy peněz za vodu

Čvc 27, 2020
Publikoval:
123 přečtení

Kromě úspory peněz ušetří tento přístup k zalévání také moře času. Nebudete už muset vystávat dlouhé hodiny s hadicí v ruce na zahradě, ani neustále nosit těžké konve s vodou, aby vaše zelenina, květiny, ale i stromy a okrasné keře netrpěly suchem a měly dostatek živin. Využití vody je v případě kapkové závlahy navíc velice efektivní, protože ji nerozléváte po okolí, ale jde přímo k rostlině. Díky automatickému časovači můžete zajistit dodávku vody v pravidelných intervalech, což je právě to, co většina plodin potřebuje.

Vysoké výnosy na záhoně i ve skleníku

V případě využití kapkové závlahy nepodléhá půda v takové míře erozi a zároveň se z ní neodplavují tak intenzivně živiny jako při plošné zálivce. Voda také směřuje přímo ke kořenům a každá rostlina tak má prakticky individuální péči. Odměnou jsou vysoké výnosy především u zeleniny a nižší spotřeba vody a také času. Kapková závlaha není vhodná pro zalévání rozsáhlých travnatých povrchů, hodí se ale právě pro zeleninové záhony a soliterně pěstované rostliny. Celý systém kapkové závlahy si navíc můžete díky stavebnicovému řešení přizpůsobit na míru svým záhonům i konkrétním plodinám. Tento typ závlahy uplatníte také ve skleníku nebo v jiných uzavřených prostorech určených pro pěstování rostlin. Pro přivedení vody k rostlinám totiž můžete využít jak klasického nadzemního, tak podzemního potrubí. Hadičku produkující kapky vody lze jednoduše zasunout i do květináčů.

Kapénková hadice bez kompenzace tlaku 50m

Na co si dát pozor při používání kapénkové závlahy?

Celý závlahový systém je obvykle napájen z venkovního vodovodního kohoutku napojeného na vodní řad se stálým tlakem nebo jej živí voda z nádrže schraňující dešťovou vodu či ze studny. V tom případě je základem celého systému vhodný typ čerpadla pro závlahy, které ale může nasát i nečistoty, jež později zanesou trysky kapkové závlahy a ta přestane fungovat. Proto je potřeba je čas od času pročistit jehlou a nezapomenout tak na pravidelné čištění vodních filtrů. Obrovskou předností čerpání vody z nádrže či sudu je především možnost přidat do ní ve vodě rozpustné hnojivo, které se pak jednoduše dostane tam, kam má. Abyste nemuseli neustále myslet na zapínání a vypínání závlahy, pořiďte si k ní automatický časovač, který bude myslet na vás a zavlažování bude spouštět v předem nastavenou denní či noční dobu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.