Domů » Zahrada » Kompostér – užitečný pomocník

Kompostér – užitečný pomocník

Led 17, 2018
Publikoval:
151 přečtení

Většina lidí ví, co je kompost. Je to směs odpadu především ze zahrad a také domácností, která je z velké míry organického původu. Kompost se používá již odedávna a je tedy jedním z nejověřenějších, nejstarších a také nejlepších způsobů jak výrazně vylepšit kvalitu půdy. Hlavním kladem kompostu je jeho schopnost uchovávat v sobě cenné živiny, které zásadním způsobem zvyšují úrodnost a tedy kvalitu půdy.

Kompostér vám ušetří peníze

Navíc kompost šetří naše peněženky. Díky tomu, že máme svůj vlastní kompost, nemusíme kupovat různá průmyslová hnojiva, případně další prostředky, které mají za úkol zlepšit kvalitu a úrodnost půdy.

Kromě toho mohou majitelé kompostů ušetřit také na poplatcích za odvoz odpadu. Vždyť většina z nás plní popelnice mnohdy i takovými věcmi, které by se mohly dát do kompostu. Je potřeba si uvědomit, že na kompost je možné proměnit jakýkoli odpad, který je organického původu. Proto pokud máte zahradu, neplňte popelnice odpadem, který můžete upotřebit jiným způsobem. Využijte kompostér k tomu, aby bakterie, žijící v kompostu zužitkovaly kupříkladu zbytky jídla, lepenku, listí, posekanou trávu, různé plody ovocných stromů, seno, slámu, výkaly hospodářských zvířat, dřevo a mnoho jiných věcí.

Aby se odpad, který kompostéry obsahují, rozložil pomocí bakterií co nejrychleji, je potřeba, abychom do kompostu vkládali menší části odpadu.

Na trhu je v dnešní době možné si vybrat z velkého množství kompostérů, které se mohou odlišovat především svou velikostí a také materiálem, ze kterého jsou vyrobeny, přičemž nejčastěji se můžeme setkat s kompostéry dřevěnými, které lze skvělým způsobem zasadit do celkového vzhledu zahrady a také s kompostéry plastovými.

Pořiďte si kompostér, díky kterému ušetříte finance za odvoz odpadu a navíc získáte opravdu velmi kvalitní hnojivo pro svou zahradu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *