Domů » Ostatní » Nejlepší nápady na chladivé kávové nápoje pro horké léto
kava

Nejlepší nápady na chladivé kávové nápoje pro horké léto

Čvn 5, 2024
Publikoval:
87 přečtení

Vychlazená ledová káva je skvělým způsobem, jak si vychutnat svůj oblíbený nápoj také v parných letních dnech, kdy slunce pálí a na horké nápoje nemáte ani pomyšlení. Takovou osvěžující kávu si můžete připravit různými způsoby. Existuje mnoho receptů, které lze snadno připravit i doma.

Průvodce výběrem letních kávových nápojů

S příchodem vysokých teplot přichází také naše touha a potřeba po nějakém tom osvěžení. Pokud jste milovník kávy, může pro vás takovým osvěžením být některá z osvěžujících kávových specialit. Ať budete chtít vyzkoušet kterýkoliv, nezapomínejte na to, že základem je vždy kvalitní zrnková káva.

Studené kávové variace

Ledová káva: Klasická ledová káva je jednoduchá a rychlá na přípravu. Stačí smíchat silnější kávu s ledem a přidat mléko a cukr podle chuti.

Cold Brew: Cold Brew je kávový nápoj, který se připravuje studeným louhováním kávových zrn. Díky tomuto procesu káva obsahuje méně kyselosti a hořkosti, což je ideální pro ty, kteří nemají rádi příliš intenzivní chuť kávy.

Espresso Tonic: Pokud hledáte něco nového a rádi zkoušíte neotřelé chutě, určitě byste měli vyzkoušet tuto kombinaci. Espresso Tonic je osvěžující nápoj, který v sobě spojuje kávu a tonik. Zvláštní? Možná, ale rozhodně stojí za to ochutnat.

Kávové koktejly

Pokud hledáte něco silnějšího, můžete zkusit kávové koktejly. Zde je několik tipů na kávové koktejly:

Kávové Martini: Kávové Martini je koktejl se silnější chutí, který spojuje kávu s vodkou a likérem.

Kávový likér: Kávový likér je sladký a alkoholický nápoj, který se připravuje smícháním kávy, cukru a alkoholu, jako je rum nebo whisky.

Káva affogato: Nejedná se přímo o kávu, ale spíše o dezert. Affogato je vlastně kopeček ledové zmrzliny přelitý horkou kávou. Kdo by odolal.

Ať už se rozhodnete si doma připravit kterýkoliv z těchto lahodných nápojů, vězte, že jejich základem je vždy kvalitní a čerstvě uvařená káva, kterou si můžete připravit třeba ve French pressu. Stačí smíchat mletou kávu s vodou a nechat ji louhovat v French Pressu nebo k tomu využít moka konvičky a pak jen přidat mléko, led a cukr podle chuti. Pak už si jen užívejte své dokonalé letní osvěžení.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.