Domů » Bydlení a finance » Chcete si koupit byt v Praze? Pak byste měli vědět, že…

Chcete si koupit byt v Praze? Pak byste měli vědět, že…

Srp 1, 2018
Publikoval:
2689 přečtení

Rozhodnutí pořídit si byt patří k těm nejdůležitějším, které v životě učiníte. A pokud jde o bydlení v Praze, měli byste být při výběru velmi důslední a zohlednit množství kritérií. Jak je na tom v současné době pražské realitní trh a co všechno byste měli vědět, než učiníte konečný verdikt?

Jestliže sledujete aktuální situaci na pražském trhu s realitami, jistě jste zaznamenali, že byty průběžně zdražují. Odborníci z Delloite uvedli, že za první kvartál letošního roku podražily téměř o 18 procent, což se pravděpodobně projeví mírným ochlazením poptávky. Hlavním důvodem zdražení nemovitostí je útlum developerské činnosti – od roku 2014 bylo postaveno nejméně nových projektů a nabídka již není tak široká jako před lety. Zatím je z čeho vybírat, ale nabízí se otázka, z čeho si budou zájemci o bydlení v Praze vybírat za několik let.

Vyberte si lokalitu odpovídající vašemu životnímu stylu

Pokud vás vyšší ceny bytu neodradí a rozhodnete se pro koupi bytu ještě letos, důkladně se seznamte s charakteristikou jednotlivých lokalit a vyberte si adresu, která vám bude vyhovovat.

Jakkoliv vás bude lákat nízká cena některých bytů, buďte obezřetní, neboť pravděpodobně půjde o bydlení na okraji metropole. V těchto částech může být problém s občanskou vybaveností a dostupnosti do centra města.

Některé lokality naopak můžete vnímat jako příliš rušné. Pro zájemce o klidnější bydlení (např. starší páry a rodiny s dětmi) jsou dobrou volbou byty v Praze 9, kde žije nejméně obyvatel. Nejzelenější částí metropole je Praha 4.

Nejdražší jsou “dobré adresy”

Toužíte po prestižním bydlení s funkcí statusového odznaku? Praha, stejně jako každé větší město, má své “dobré adresy” – městské části, které jsou vnímány jako luxusní. Konkrétně jde o byty v Praze 1 a některé lokality v Praze 2 a 5. Počítejte však s až dvojnásobnou cenou za metr čtvereční. Není pro vás zajímavější prodej nových bytů v Praze na méně prestižních, ale stále velmi kvalitních lokalitách, za výrazně nižší ceny?


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.