Domů » Bydlení a finance » Chcete si koupit byt v Praze? Pak byste měli vědět, že…

Chcete si koupit byt v Praze? Pak byste měli vědět, že…

Srp 1, 2018
Publikoval:
194 přečtení

Rozhodnutí pořídit si byt patří k těm nejdůležitějším, které v životě učiníte. A pokud jde o bydlení v Praze, měli byste být při výběru velmi důslední a zohlednit množství kritérií. Jak je na tom v současné době pražské realitní trh a co všechno byste měli vědět, než učiníte konečný verdikt?

Jestliže sledujete aktuální situaci na pražském trhu s realitami, jistě jste zaznamenali, že byty průběžně zdražují. Odborníci z Delloite uvedli, že za první kvartál letošního roku podražily téměř o 18 procent, což se pravděpodobně projeví mírným ochlazením poptávky. Hlavním důvodem zdražení nemovitostí je útlum developerské činnosti – od roku 2014 bylo postaveno nejméně nových projektů a nabídka již není tak široká jako před lety. Zatím je z čeho vybírat, ale nabízí se otázka, z čeho si budou zájemci o bydlení v Praze vybírat za několik let.

Vyberte si lokalitu odpovídající vašemu životnímu stylu

Pokud vás vyšší ceny bytu neodradí a rozhodnete se pro koupi bytu ještě letos, důkladně se seznamte s charakteristikou jednotlivých lokalit a vyberte si adresu, která vám bude vyhovovat.

Jakkoliv vás bude lákat nízká cena některých bytů, buďte obezřetní, neboť pravděpodobně půjde o bydlení na okraji metropole. V těchto částech může být problém s občanskou vybaveností a dostupnosti do centra města.

Některé lokality naopak můžete vnímat jako příliš rušné. Pro zájemce o klidnější bydlení (např. starší páry a rodiny s dětmi) jsou dobrou volbou byty v Praze 9, kde žije nejméně obyvatel. Nejzelenější částí metropole je Praha 4.

Nejdražší jsou “dobré adresy”

Toužíte po prestižním bydlení s funkcí statusového odznaku? Praha, stejně jako každé větší město, má své “dobré adresy” – městské části, které jsou vnímány jako luxusní. Konkrétně jde o byty v Praze 1 a některé lokality v Praze 2 a 5. Počítejte však s až dvojnásobnou cenou za metr čtvereční. Není pro vás zajímavější prodej nových bytů v Praze na méně prestižních, ale stále velmi kvalitních lokalitách, za výrazně nižší ceny?


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Jestli se vám článek líbil, podpořte jej...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *