Domů » Ložnice » Do ložnice patří tichý ventilátor

Do ložnice patří tichý ventilátor

Srp 6, 2019
Publikoval:
507 přečtení

Jistě to znáte – v ložnici máte takové vedro, že myslíte pouze na to, jak se ochladit. To jsou přesně ty okamžiky, během kterých hledáte zoufalé rady všude. Někdo vám doporučuje dát na chvíli před spaním do mrazáku malý polštář, na kterém spíte, jiný zase spát zcela bez oblečení, další naopak lehké oblečení doporučuje. Také máte pocit, že byste současný stav měli vyřešit sofistikovaněji? A ona opravdu existují sofistikovanější řešení, a jsou hned dvě – klimatizace, nebo ventilátor.

Klimatizace, nebo ventilátor?

Co si budeme povídat, klimatizace je oproti větráku účinnější. Na druhou stranu je také dražší a pokud si nekoupíte mobilní verzi, budete muset počítat se stavebními úpravami. Větrák představuje rychlé a levné řešení.

Jak vybrat tichý ventilátor do ložnice

Vzhledem k tomu, že se jedná o ložnici, mějte při koupi ventilátoru na paměti jedno důležité kritérium – měl by být tichý. Při nákupu tedy srovnávejte hlučnost jednotlivých zařízení. Co se týče jednotlivých typů, do ložnice se hodí spíše stropní ventilátor, který je na rozdíl od stolních a stojanových tichý. Ta lepší zařízení mají dokonce i režimy pro spánek, které jistě po náročném dni, kdy toužíte jen po tom, se pořádně vyspat, oceníte. S nočním režimem nemusíte mít strach, že byste prochladli

Na tichost ventilátoru má vliv počet otáček (čím nižší počet otáček, tím tišší chod), ale také to, z jakého materiálu jsou jeho lopatky vyrobeny. Tiché ventilátory mají lopatky vyrobené z plastu, překližky či dřeva. Na kovové raději v ložnici zapomeňte, bývají hlučnější. Člověk je prostě během spánku na hluk velmi citlivý, a proto by se hlučnost zařízení neměla podceňovat. Pro tichost ventilátoru jsou tedy lopatky opravdu klíčové, protože ty jsou tím, co vytváří v zařízení nejvíce hluku, a ne motor, jak se mnozí domnívají.

Hlučnost ventilátorů

Hlučnost stropních ventilátorů začíná na 40 dB, přičemž hodnota do 50 dB je ještě únosná. Pro představu kvalitní pračka se pohybuje okolo 50 dB, lednice asi 40 dB, myčka nádobí cca 60 dB.

Pro váš klidný spánek se doporučuje rychlost přibližně 50 – 80 otáček za minutu.

Jestliže si stropní ventilátor z nějakého důvodu pořídit nechcete, pak jsou výbornou volbou také sloupové a věžové ventilátory, které můžete v případě potřeby přemísťovat. Nejen, že jsou velmi tiché a úsporné, ale mnohé disponují širokým spektrem funkcí a chodů.

Tip: Pokud vás zajímá, jak jsou na tom s hlučností i jiné typy ventilátorů, pak přehledné srovnání naleznete v článku „4 typy ventilátorů pro spolehlivé ochlazení“.

CVB VENTILÁTORY A KLIMATIZACE je česká firma s tradicí specializující se na prodej ventilátorů a klimatizací. Získali jsme prestižní mezinárodní ocenění důvěry obchodních partnerů AAA, zařadili jsme se tak mezi 0,2 % nejspolehlivějších firem v ČR s nejvyšší spolehlivostí a kredibilitou. Kromě ČŘ působíme úspěšně i na německém trhu.

http://www.ventilatory-shop.cz/


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.