Domů » Dům » Jak na efektivní vytápění?

Jak na efektivní vytápění?

Bře 10, 2018
Publikoval:
116 přečtení

Pokud si zařizujeme bydlení, díváme se čím dál více po takovém zařízení nebo doplňcích do našich domovů, jejichž provoz je efektivní a také takových, které dokonale zapadnou do celkového vzhledu našeho domova. Ideální situace je taková, kdy se nám podaří skloubit u daného zařízení jeho funkčnost s efektivností a dokonalým vzhledem.

Moderní infratopení

Jednou z takových věcí, u kterých se můžeme s takovou kombinací setkat je infratopení. Tento systém topení pomocí infrapanelů je moderním, velmi efektivním a také vysoce úsporným řešením. Kromě toho se jedná o takové topení, jehož povrchové zpracování a materiály, ze kterých je vyrobeno, mu umožňují, aby se zásadním způsobem podílelo na vzhledu vytápěných místností.

Infratopení je doslova revolučním způsobem vytápění v mnoha ohledech. Standardní topná tělesa ohřívají vzduch a ten poté zahřívá člověka a prostředí ve vytápěných místnostech. Je důležité si uvědomit, že v případě takového topení dochází k tomu, že na sebe negativním způsobem působí ohřátý vzduch a chladné konstrukční prvky bytu, respektive jakékoli takto vytápěné místnosti. Vzduch vlivem vzájemného působení tepla a chladu cirkuluje, víří prach a také velice často dochází k tomu, že se v takto vytápěných místnostech kondenzuje pára, vlhnou stěny a vytváří se takto výborné podmínky pro vznik plísní.

Princip infratopení

Když se seznámíme s principem infratopení, zjistíme, že u tohoto typu vytápění dochází k něčemu úplně jinému. Infrapanely totiž předávají teplo do prostoru pozvolným sáláním, a to vysíláním infračervených tepelných vln. Takto šířící se energie se při styku s pevnými předměty přemění v energii tepelnou. Předměty se zahřejí a následně toto teplo také předávají svému okolí. Jednoduše řečeno, stěny, nábytek, strop, podlaha a ostatní předměty v místnostech dokáží toto teplo akumulovat a dále jej pak vracet do prostoru.

Tento způsob je tedy nejen vysoce efektivní, ale především také úsporný. Kromě toho si dnes můžete vybrat z široké nabídky infrapanelů v různých tvarech a provedeních a díky tomu je doslova hračkou, přizpůsobit si toto topení tak, aby maximálně zapadlo do celkového schématu místnosti, kterou vytápí. Hodí se vám obdélníkové nebo čtvercové panely? Topná tělesa ve tvaru koule nebo topné obrazy? Nic není problém, stejně jako v případech, kdy hledáte infrapanely, které jsou povrchově zdobeny.

Stačí, když se obrátíte na specializovaného prodejce, který se prodejem infra topení zabývá. Takový prodejce vám nabídne širokou nabídku kvalitních infrapanelů, doplňků a náhradních dílů, poradenství a v mnohých případech také instalaci a případný servis.

Foto: infraobchod.cz


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *