Domů » Stavba a rekonstrukce » Řízené větrání pomocí rekuperační jednotky je pro každého, kdo chce větrat opravdu úsporně

Řízené větrání pomocí rekuperační jednotky je pro každého, kdo chce větrat opravdu úsporně

Kvě 30, 2018
Publikoval:
173 přečtení

Je to k nevíře, ale člověk průměrně stráví více než 90 % času uvnitř budov. Během chladnějších měsíců dokonce ještě více, protože hledá bezpečný úkryt před nepříjemným počasím. Spousta lidí však podceňuje význam větrání a nijak neřeší, jakým způsobem přítomnost čerstvého či naopak nevětraného vzduchu ovlivňuje zdraví.

Nedostatek čerstvého vzduchu vede k nesprávnému fungování lidského organismu. K typickým projevům patří ztráta koncentrace, únava, ale také migrény. Kvalita vzduchu úzce souvisí i se schopností racionálního uvažování rozhodování. Jinými slovy lze říct, že kvalitní vzduch uvnitř budovy jde ruku v ruce s dobrým psychickým i fyzickým stavem.

Nedochází-li v místnosti k větrání vzduchu, jeho vlhkost průběžně stoupá, což vede k tvorbě plísní a množení roztočů. Optimální hodnota vzdušné vlhkosti fluktuuje mezi 40 až 60 %. Zároveň je vhodné kontrolovat koncentraci CO2, která by neměla překročit 1500 ppm. Obojí můžete hlídat pomocí k tomu určených měřidel, která jsou běžně k dostání.

Podle statistik je během zimy uvnitř budov i více než 2000 ppm. Výjimkou nejsou ani hodnoty překračující 2500 ppm. Lidé se totiž rozhodují, zda dovnitř vpusti čerstvý vzduch s tím, že ven unikne drahé teplo. Většinou se přiklání k „ekonomickému” rozhodnutí a příliš to s větráním nepřehání.

Poměrně snadné řešení přitom nabízí rekuperační jednotky. Umožňují takzvané řízené větrání – efektivní výměnu vzduchu s minimální ztrátou tepla.

V posledních letech jsou v popředí zájmu především decentralizované větrací jednotky, díky kterým lze větrat nezávislé v jednotlivých místnostech. Systém lze nainstalovat v rámci stavby či rekonstrukce domu, ale také do stávající budovy.

Řízené větrání je správnou volbou pro každého, kdo chce žít ve zdravém prostředí a neprotopit astronomickou částku. Informace o špičkových zařízeních vyráběných v Německu najdete na www. inventer.cz.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Jestli se vám článek líbil, podpořte jej...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *