Domů » Stavba a rekonstrukce » Řízené větrání pomocí rekuperační jednotky je pro každého, kdo chce větrat opravdu úsporně

Řízené větrání pomocí rekuperační jednotky je pro každého, kdo chce větrat opravdu úsporně

Kvě 30, 2018
Publikoval:
357 přečtení

Je to k nevíře, ale člověk průměrně stráví více než 90 % času uvnitř budov. Během chladnějších měsíců dokonce ještě více, protože hledá bezpečný úkryt před nepříjemným počasím. Spousta lidí však podceňuje význam větrání a nijak neřeší, jakým způsobem přítomnost čerstvého či naopak nevětraného vzduchu ovlivňuje zdraví.

Nedostatek čerstvého vzduchu vede k nesprávnému fungování lidského organismu. K typickým projevům patří ztráta koncentrace, únava, ale také migrény. Kvalita vzduchu úzce souvisí i se schopností racionálního uvažování rozhodování. Jinými slovy lze říct, že kvalitní vzduch uvnitř budovy jde ruku v ruce s dobrým psychickým i fyzickým stavem.

Nedochází-li v místnosti k větrání vzduchu, jeho vlhkost průběžně stoupá, což vede k tvorbě plísní a množení roztočů. Optimální hodnota vzdušné vlhkosti fluktuuje mezi 40 až 60 %. Zároveň je vhodné kontrolovat koncentraci CO2, která by neměla překročit 1500 ppm. Obojí můžete hlídat pomocí k tomu určených měřidel, která jsou běžně k dostání.

Podle statistik je během zimy uvnitř budov i více než 2000 ppm. Výjimkou nejsou ani hodnoty překračující 2500 ppm. Lidé se totiž rozhodují, zda dovnitř vpusti čerstvý vzduch s tím, že ven unikne drahé teplo. Většinou se přiklání k „ekonomickému” rozhodnutí a příliš to s větráním nepřehání.

Poměrně snadné řešení přitom nabízí rekuperační jednotky. Umožňují takzvané řízené větrání – efektivní výměnu vzduchu s minimální ztrátou tepla.

V posledních letech jsou v popředí zájmu především decentralizované větrací jednotky, díky kterým lze větrat nezávislé v jednotlivých místnostech. Systém lze nainstalovat v rámci stavby či rekonstrukce domu, ale také do stávající budovy.

Řízené větrání je správnou volbou pro každého, kdo chce žít ve zdravém prostředí a neprotopit astronomickou částku. Informace o špičkových zařízeních vyráběných v Německu najdete na www. inventer.cz.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.