Domů » Doplňky » Stavba komínu je základním stavebním prvkem při stavbě krbu nebo montáži krbových kamen
komin stavba

Stavba komínu je základním stavebním prvkem při stavbě krbu nebo montáži krbových kamen

Led 11, 2020
Publikoval:
328 přečtení

Na stavbu komínu je potřeba si pozvat odborníky. Předejdete nežádoucím problémům či fatálním následkům, které vzniknou při neodborné stavbě. Stavba komínu ve vnitřní i vnější realizaci přitom není nějakou složitou záležitostí. Ovšem pokud nemáte potřebné znalosti, osvědčení a techniku, není radno si stavbu zajišťovat individuálně. Kupříkladu samonosné nerezové komíny se stavějí u novostaveb. Ale i u rekonstruovaných starších obydlí, objektů, rodinných anebo činžovních domů se dají realizovat absolutně funkční, bezpečné a ekologicky nezávadné komíny.

Rekonstruujete, nebo realizujete zbrusu novou budovu? Stavba komínu vás rozhodně nemine

Nezáleží na tom, zda se pouštíte do zcela nové stavby rodinného domu, ekologického a přírodně šetrného obydlí, přestavby mobilheimu či renovujete starší domek. Nosným prvkem, který ideálně doplní zateplení, je stavba komínu. Nezáleží na faktu, jestli se pouštíte do rekonstrukce starší budovy anebo stavíte zcela novou budovu, bez otopné soustavy s komínem se zkrátka neobejdete. Kvalitní komínové systémy, kam patří kupříkladu komíny Schiedel, jsou zárukou jakostního, výkonného zateplení s bezpečným odvodem zplodin a kouře, jakož i stoprocentního vytopení celého objektu.

V současné době jsou doporučeny pravidelné kontroly komínových systémů, které nejenže předcházejí možným potížím i fatálním následkům, ale jsou souběžně i směrodatné pro pojišťovny při potenciálních potížích. V momentě, kdy se pro stavbu komínu rozhodnete před realizací novostavby, nezapomeňte skutečnost stavby zanést předem do stavebních a architektonických plánů. Stavba komínu i zapojení celé otopné soustavy bude rozhodně jednodušší, než když budete již stavěnou budovu doplňovat takříkajíc bez rozmyslu. U starších budov je potřeba posoudit stav současného otopného systému, potažmo stávajícího komínu atd. Posuzuje se nejen technický stav, ale i reálné parametry komínu. Je rozhodně důležité posouzení stavu současného komínového systému s určitým časovým předstihem pro to, aby realizovaná stavba krbu, krbových kamen, případně kombinovaných topných soustav korespondovala s připraveným komínem. Zájemci o stavbu komínu by tedy měli mít alespoň hrubou představu o tom, jak budou vypadat krbová kamna, krb, jakou funkci mají tyto topné soustavy plnit a tak dále.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.