Domů » Inspirace » 4 rady, jak zařídit garsonku, aby se našlo místo i pro pracovní koutek

4 rady, jak zařídit garsonku, aby se našlo místo i pro pracovní koutek

Lis 5, 2018
Publikoval:
515 přečtení

Přemýšlíte, že vylétnete z hnízdečka rodičů a zkusíte žít sami? Pak je pro takový start vhodná garsonka. Možná si myslíte, že garsonka je příliš malá a nedokážete tam vměstnat vše potřebné pro život. To je ovšem omyl, protože s trochou šikovností, plánování to jde.

Pravdou je, že mnohdy je zapotřebí uchýlit se k výrobě nábytku na míru. Ale rozhodně se to vyplatí, hodláte-li v garsonce zůstat několik let. Přinášíme rady, jak takové první samostatné bydlení zařídit.

Využijte místo pod stropem

Místo pod stropem bývá často nevyužité, což je nesmírná škoda. V garsonce si můžete nechat vyrobit na zakázku skřínky, které umístíte na stěnu přímo pod strop. Abyste tam dosáhli, stačí použít schůdky anebo žebřík. V případě schůdků může jít opět o výrobek na zakázku, kde schody mohou plnit i úlohu úložného prostoru.

Patrová postel

Patrová postel je fajn tam, kde jsou vysoké stropy – myslíte si. Pokud vysoké stropy nemáte, stačí opět požádat nějakou firmu na výrobu nábytku na míru a palandu si nechat zhotovit. Pod palandu pak umístit buď šatní skříň anebo pracovní koutek sestávající ze stolu na míru, kancelářské židle a poliček. Případně to můžete udělat obráceně. Jak?

Vyvýšené podium

I vyvýšené podium je skvělé řešení do malých bytů, namísto palandy. Necháte si vybudovat pódium, pod kterým bude postel na kolečkách, kterou na noc vždy vysunete ven. Nahoře pak na podiu bude umístěn jídelní stůl a židle, případně pracovní stůl a kancelářské křeslo. Nicméně pódium může sloužit i jako malý obývací prostor s pohovkou a konferenčním stolečkem. TV pak zavěsíte na stěnu, ať nezabírá zbytečně místo.

Kuchyňka s pultem

Nemáte-li místo pro jídelní stůl, můžete si nechat vyrobit malou účelovou kuchyňku se zabudovanými spotřebiči menších rozměrů. Místo stolu pak poslouží barový pult, který předělí kuchyň a zbývající část místnosti. Pak už jen stačí z opačné strany kuchyně umístit barové židličky.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.