Domů » Ostatní » Účinná rekuperace vzduchu? Ke 100 % se nedostanete
Ucinna rekuperace vzduchu Ke 100 se nedostanete

Účinná rekuperace vzduchu? Ke 100 % se nedostanete

Zář 22, 2020
Publikoval:
117 přečtení

Rekuperace vzduchu patří mezi oblíbené systémy nejen v českých podnicích. Pokud si ji chcete pořídit i vy domů, přečtěte si tento článek.

Rekuperace vzduchu patří mezi další skvělé vynálezy, které vám usnadní život a ušetří spoustu peněz. Není se čemu divit, že se o instalaci těchto zařízení zajímají tisíce Čechů.

Jak funguje rekuperace vzduchu?

Rekuperace Pardubice je účinný systém větrání. Narozdíl od klimatizace nebo klasického otevřeného okna ale nabízí další benefity. Jedním z nich je oteplování čerstvého vzduchu tím odpadním. Na první pohled to sice může znít odporně, ale tak to není. Jedná se o skvělý systém, díky němuž dokážete snížit teplotu v místnosti a udržet příjemnou teplotu.

Odpadní vzduch je odváděn ven a ten příchozí je ohříván. Před tím, než je dovnitř vpuštěn, ještě dochází k filtraci. Nemusíte mít tedy strach, že by se dovnitř dostal nechtěný zápach nebo nečistoty. Rekuperace vzduchu Pardubice je tedy vhodná i v podnicích, kde by mohl zaměstnance ohrožovat nadměrný zápach. Například v kafileriích.

Jaká je účinnost?

A jak je to s účinností? Rekuperační jednotky Pardubice nemají přesně stanovený limit. Obecně se ale udává, že se musí pohybovat mezi 0 a 100% účinností. Nulová představuje otevřené okno, kdy spolu s odpadním vzduchem uniká i veškeré teplo. 100% účinnost zase představuje stav, kdy neuniká žádné teplo, ale ven jde pouze odpadní vzduch.

100% účinnost je ovšem nereálná. V rovině teorie bychom se na ni zřejmě mohli dostat, v praxi to však fungovat nebude. Proto se nejčastěji setkáte s rekuperačními jednotkami s 60% účinností. 80% účinnost už je považována za špičkovou. Někteří výrobci se jsou schopní dostat i na 95 %. Počítejte ale s tím, že za takovou rekuperační jednotku si připlatíte.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.