Domů » Inspirace » Největší chyby při zařizování bytu

Největší chyby při zařizování bytu

Lis 19, 2018
Publikoval:
2428 přečtení

Jak se říká sto lidí, sto chutí. Každý máme jiný vkus, jinak vysoké nároky, každý máme jiný výklad slova „domov“. Přesto se často dopouštíme těch samých chyb při zařizování bytu, a to především pokud se snažíme vše urychlit a mít své hnízdečko hotové co nejdříve.

Nevýhodné hypotéky

Současný vývoj hypoték není, k nám obyčejným smrtelníkům, nijak příznivý. Úrokové sazby začínají rapidně stoupat, banky nám už nedávají 90% požadované částky, v současnosti se dostanete na 75 – max. na 80%, zbytek musíte doplatit např. stavební půjčkou. Požádat nyní o hypotéku proto není vůbec výhodné ani pro přítomnost, ani pro budoucnost. Jste si jistí, že chcete se svou drahou polovičkou byt a ne dům? A co když se unáhlíte a pořídíte si nyní byt, který se vám okouká a za 3 roky budete toužit po baráčku a zahrádce? Co zkusit třeba nejdříve pronájem, než se rozhodnete pro hypotéku, která je na 30 let?

Ložnice jako odkládací prostor

Co nejvíce prostoru věnujete dětem a z ložnice se tak stává skladiště přebytečných věcí, které by vám jinde zabíraly místo. I když máte dojem, že ve vašem bytě musí být jedna místnost, kde se takové věci budou skladovat, není tomu tak. Určitě máte k dispozici sklep, nebo půdu. Ložnice je místem pro spánek, dostatek prostoru je klíčový.

Nevím, kdo je mým sousedem

Kolikrát se už stalo, že si mladý pár koupil byt, aniž by si zjistil bližší informace o možnostech, co jsou v okolí, jako obchody, nemocnice, lékaři, ale také sousedé. Váš příjemný pocit z domova by vám mohli kazit nikdy nekončící sousedské války.

Malý prostor – velký gauč

Ačkoliv jsme v době minimalismu, velké sedací soupravy stále patří mezi nejoblíbenější. Často ale zapomínáme, že se musíme s výběrem sedací soupravy přizpůsobit našemu bytu, byt se bohužel nepřizpůsobí našemu novému gauči. Pro menší prostor raději zvolte menší sedací soupravu, která vám nebude zbytečně ubírat místo.

Tip pro vás: Pokud bude byt v bytovém domě, víte kde bude umístěn velký kontejner na 1100 l na odpad?

Foto: pixabay.com


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.