Domů » Ostatní » Sněhové radlice jsou nepostradatelné především na horách
snehova radlice

Sněhové radlice jsou nepostradatelné především na horách

Led 23, 2020
Publikoval:
156 přečtení

I když to letos tak nevpadá, je možné, že nás mrazíky ještě překvapí a minimálně na horách napadne spousta sněhu. Hlavně v těchto horských oblastech je nutné mít speciální auto vybaveno sněhovými radlicemi. Bez těchto doplňků, které často ani neregistrujeme, bychom se těžko dostali na silnice bez problémů.

Kde všude mohu radlice použít?

Radlice jsou nepostradatelné pro úpravu komunikací v zimě. Díky tomu, že jsou vybaveny výměnným systémem závěsných adaptérů, je můžete instalovat na rozdílné tažné dopravní prostředky, jako je například:

  • traktor
  • rypadlo
  • nakladač a jiné

Břit těchto radlic bývá výměnný, nejčastěji gumový, který odstraní z komunikace nejenom sníh, ale i zeminu a další materiály, které zabraňují plynulému průjezdu ostatních automobilů. Nicméně nejenom shrnování, ale také rozprostírání materiálu na silnici tato radlice na sníh dokáže, takže je často využívána i na různých stavbách.

Kolik sněhové radlice stojí?

Záleží na tom, jakou radlici přesně zvolíte. Doporučujeme zakoupit sněhové radlice UNC, Locust, Novotná, Bobcat+Euro, které jsou nejkvalitnější na trhu. Jejich cena se pohybuje v rozmezí 27 – 34 tisíc korun. Za tuto cenu dostanete originální hydraulickou radlici s gumovým břitem se šířkou od 2000 do 2400 mm, což je dostačující rozměr jak pro odhrnování sněhu, tak pro rozprostírání materiálu na stavbě či komunikaci.

Kdo je zodpovědný za úklid sněhu?

Tato otázka často trápí většinu obyvatelů v momentě, kdy na chodníky a silnice napadne vrstva sněhu, která znemožňuje plynulý průchod, nebo průjezd. Samozřejmě, za pozemek, na kterém stojí váš dům jste odpovědný vy, jako jeho majitel, nicméně přilehlý chodník již spadá pod město či obec, která je zodpovídá za jeho zprůchodnění. Často se v zimě stává, že náledí skryté pod vrstvou sněhu způsobí spoustu zranění a zlomenin. Proto si dávejte pozor na to, kam v zimě šlapete.

Úprava komunikace od sněhu je nezbytná!


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.