Domů » Bydlení a finance » Vydělávejte krátkodobým pronájmem. Starosti nechejte jiným

Vydělávejte krátkodobým pronájmem. Starosti nechejte jiným

Kvě 30, 2019
Publikoval:
2341 přečtení

Byt můžete pronajímat a můžete jej tak zpeněžit, pokud jej právě nevyužíváte. Zejména jedná-li se o kratší dobu, kdy nebudete byt využívat, je k tomu ideální krátkodobý pronájem. Této možnosti lze využít třeba při odjezdu na dovolenou. Když takto necháte k dispozici byt k pronájmu, může to být i forma ochrany majetku před zloději, protože v bytě je zkrátka někdo přítomen. Samozřejmě je žádoucí mít byt v atraktivní lokalitě, typicky v turistických oblastech, kde je o krátkodobý pronájem zájem.

Komplexní správa

V současné době je možno přenechat starost o pronájem vašeho bytu společnostem, které se na to specializují. Díky tomu nebudete muset řešit nepříjemnou administrativu a starat se o prezentaci vašeho bytu na online platformách nabízejících krátkodobý pronájem. Správa bytu se vám může postarat hned o několik dalších činností. Jsou to třeba:

  • Pokojové služby a úklid
  • Údržba a opravy
  • Rezervace, check-in/out
  • Fakturace a výkazy pro úřady

Je potřeba podotknout, že pro krátkodobý pronájem je nutno nabízet plně vybavené byty. Nejedná se samozřejmě o případ, kdy si klient zařizuje byt sám. Je v něm krátkou dobu a plánuje jej ihned využívat s veškerým komfortem. Obvykle by měl takový byt mít připojení k internetu, rychlovarnou konvici, kávovar, toustovač a samozřejmě příbory a nádobí. Určitě je plus televize a klimatizace.

Je to výhodné?

Rozhodnete-li se spolupracovat s některou z profesionálních správcovských společností, tak je možno také optimalizovat příjmy. Můžete využít kalkulace správy krátkodobého pronájmu bytu, kde si ověříte výhodnost správy bytu správcovskou společností. Zkušené správcovské společnosti umějí řídit příjmy tak, aby maximalizovaly výnosy pronajímatelů. Je to oboustranně výhodné, protože když budete vydělávat více vy, bude na tom samozřejmě lépe i správcovská společnost.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.